Festivitatea de deschidere a anului școlar 2024 – 2025

Un nou început pentru școală și pentru comunitate

În dimineața zilei de 9 septembrie, curtea Școlii Gimnaziale Nr 1 Valu lui Traian a fost locul în care s-au reîntâlnit generații de elevi, părinți, bunici, alături de profesori și reprezentanți ai instituțiilor locale, cu un scop comun, acela de a celebra începutul anului școlar 2024-2025.
    Festivitatea a fost marcată de emoțiile copiilor și de entuziasmul profesorilor, toți fiind pregătiți pentru un an plin de noutăți, descoperiri, provocări și succese.
    Caracterul deosebit al evenimentului a constat și în participarea persoanelor cu un rol important în dezvoltarea comunității și a școlii, precum primarul în exercițiu al comunei Valu lui Traian, domnul Florin Mitroi, succesoarea sa, doamna Iulia Iurea, consilieri locali, preoți din localitate, A.S.P. Agachi Marius din cadrul IPJ CTA, post Poliție Valu lui Traian.
    Festivitatea s-a încheiat pe un ton optimist, cu promisiunea unei colaborării permanente între școală și comunitate, astfel încât să revenim, în curând, cu vești îmbucurătoare și cu povești de succes.