• Elevi / Clase

Școala gimnazială nr. 1 Valu lui Traian este acreditată pentru nivelurile de învățământ primar (clasele pregătitoare – IV) și gimnazial (clasele V – VIII). La începutul anului școlar 2023-2024, în cadrul școlii noastre sunt înscriși 994 de elevi distribuiți în 19 săli în funcție de vârstă și care învață în două schimburi.

PROGRAMUL DE FUNCȚIONARE AL ȘCOLII AN ȘCOLAR 2022-2023

CLASELE PREGĂTIOARE - IV
    ORA INTERVALUL ORAR
    1 08:00 – 08:45
    2 08:55 – 09:40
    3 09:55 – 10:40
    4 10:50 – 11:35
    5 11:45 – 12:30
    GIMNAZIU
    ORA INTERVALUL ORAR
    0 11:40-12:30
    1 12:40-13:30
    2 13:40-14:30
    3 14:40-15:30
    4 15:40-16:30
    5 16:40 – 17:30
    6 17:40 – 18:30

CATALOG ELECTRONIC

Adservio este o platformă de management educaţional care te ajută să îţi organizezi fără efort toate activităţile şi să obţii rezultatele pe care ţi le doreşti. Adservio este mai mult decât un catalog digital. Platforma îți oferă accesul la informaţiile şcolare complexe, chiar dacă eşti în România sau în străinătate, indiferent dacă foloseşti un desktop, un laptop, o tabletă sau un telefon mobil.

Beneficii Părinți

Părinții au acces de oriunde și oricând la situația școlară a copilului. Vezi unde se situează copilul tău faţă de media pe clasă şi pe şcoală. Afli rapid evoluţia sa de la o zi la alta şi eşti informat instant, prin mesagerie, de către profesori, diriginte, secretariat sau chiar de conducerea școlii.

• Adservio îți oferă acces la note și absențe; poţi vedea inclusiv scutirile și sursa motivării absențelor.
    • Vezi evoluția activității în timp, punctele forte și punctele unde necesită atenție sporită
    • Comunică şi schimbă opinii cu alţi părinţi sau ia legătura cu profesorii şi conducerea şcolii
    • Primești notificări prin SMS la finalul zilei cu situația școlară a elevului
    • Adservio îţi asigură securitatea tuturor datelor, fie că e vorba despre situaţii şcolare sau de comunicarea cu profesorii sau cu ceilalţi părinţi
    Beneficii elevi

Ca elev, ai o mulțime de instrumente toate la un click distanță. Ţine legătura cu prietenii de la şcoală şi crează grupul vostru de discuţii, lucraţi împreună la teme şi proiecte, încarcă pozele tale favorite şi arată-le prietenilor. Cu Adservio poți oricând să îți verifici situația școlară, de la plusuri și minusuri primite pentru activitatea la ore, până la note, absențe și chiar probabilitatea de ascultare la o anumită materie.

Ce mai poţi face cu Adservio:

• Descoperi mai multe despre personalitatea ta, despre facultatea şi chiar despre cariera care ţi se potriveşte cel mai bine.
    • Poţi trimite profesorilor temele şi proiectele direct, fără să mai ai nevoie de cd-uri, memory stick-uri sau alte medii de stocare.
    • Afli notele primite de la profesori chiar şi când notarea se realizează seara de acasă și nu trebuie să mai aştepti până la ora următoare.
    • Ai acces la o bibliotecă cu cărți gratuite în format electronic.
      Creează-ți grupuri de lucru și ține evidența activităților extrașcolare.