Documente Evaluare Națională clasa VIII 2019-2020

14 iunie 2020

ACCESUL ÎN CENTRUL DE EXAMEN 121- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.1 VALU LUI TRAIAN

 

  • Accesul elevilor în centrul de examen se va face prin POARTA ACCES SALĂ DE SPORT- INTRARE în curtea unității de învățământ, pe un traseu marcat și semnalizat  până la UȘĂ ACCES CADRE DIDACTICE, CARE DEVINE INTRARE GENERALĂ în unitate, respectând normele de distanțare fizică.

 

  • Ieșirea elevilor din centrul de examen se va realiza pe UȘĂ ACCES ELEVI, CARE DEVINE IEȘIRE GENERALĂ, urmând un traseu marcat până la POARTA 2- IEȘIRE str. Calea Dobrogei .

 

  • Intrarea și ieșirea elevilor în/din unitate se va realiza sub coordonarea unui cadru didactic asistent.

 

13 iunie 2020

 

ANEXĂ

CALENDARUL de desfăşurare a evaluării naţionale pentru absolvenţii

clasei a VIII-a, în anul şcolar 2019 - 2020

2 - 5 iunie 2020     Înscrierea la evaluarea naţională

15 iunie 2020         Limba şi literatura română - probă scrisă

17 iunie 2020        Matematica - probă scrisă

18 iunie 2020          Limba şi literatura maternă - probă scrisă

22 iunie 2020        Afişarea rezultatelor înaintea contestaţiilor (până la ora 14,00)

22 iunie 2020        Depunerea contestaţiilor (orele 16:00 - 19:00)

23 iunie 2020        Depunerea contestaţiilor (orele 08:00 - 12:00)

23 - 26 iunie 2019    Soluţionarea contestaţiilor

27 iunie 2019         Afişarea rezultatelor finale după soluţionarea contestaţiilor

NOTĂ: La solicitarea comisiilor judeţene/comisiei municipiului Bucureşti de organizare a evaluării naţionale pentru absolvenţii clasei a VIII-a sau din proprie iniţiativă, Comisia Naţională de Organizare a Evaluării Naţionale poate aproba, în situaţii excepţionale, prelungirea perioadelor de evaluare a lucrărilor scrise ori de afişare a rezultatelor, precum şi reducerea perioadei de afişare a rezultatelor.

 Ordinul de completare și modificare a Metodologiei de organizare și desfășurare a Evaluării Naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a (EN VIII)

Măsuri de prevenire și combatere a îmbolnăvirilor cu SARS CoV-2 în unitățile/instituțiile de învățământ, în instituțiile publice și în structurile aflate în subordonarea sau coordonarea Ministerului Educației și Cercetării

 

Măsuri pentru Unitățile de Învățământ

 

01-06-2020

PROGRAMUL PREGĂTIRII ELEVILOR ÎN PERIOADA 2-12 IUNIE 2020

                      Lb.română                       Matematică

Marți            G1: 9.00-10.40               G3: 9.00-10.40

                      G2: 9.10-10.50               G4: 9.10 -10.50

 

Miercuri      G3: 9.00-10.40               G1: 9.00-10.40

                      G4: 9.10 -10.50              G2: 9.10-10.50

 

Joi               G1: 9.00-10.40               G3: 9.00-10.40

                    G2: 9.10-10.50               G4: 9.10 -10.50

 

Vineri         G3: 9.00-10.40               G1: 9.00-10.40

                   G4: 9.10 -10.50              G2: 9.10-10.50

 

Elevii vor fi prezenți în fiecare zi , în curtea școlii astfel:

G1 și G2  la ora 8.30

G3 și G4 la ora 8.45

 

GRUPA 1

1. APOSTU ROBERT-MARIAN VIII A
2. BÂSÃ CAMELIA CRISTINA VIII A
3. BRÃNIȘTEREANU BIANCA MARIA VIII A
4. CAZACU IULIANA ALEXANDRA VIII A
5. CIUC ȘTEFAN ANDREI VIII C
6. COSTEA LAVINIA ADELINA VIII A
7. DOBRE MARIA ALEXANDRA VIII C
8. EL YAZJI NADINE VIII C
9. ENE MARIA CĂTĂLINA VIII C
10. ENE ȘTEFANIA ANDREEA VIII C

GRUPA 2

1. GÂLCÃ GEORGIANA ALEXANDRA VIII A
2. GEAFAR IREN AYLIN VIII A
3. GEAGEAC ANDREEA LAVINIA VIII A
4. GÎFEI BENI VIII C
5. GÎNJU COSMIN MIHAI VIII C
6. ION DELIA IULIANA VIII C
7. ION IONUȚ MIRINEL VIII C
8. ION ȘTEFAN GABRIEL VIII B
9. IORDÃCHESCU MIHNEA VLÃDUȚ VIII A
10. IVU ROBERT ANDREI VIII A

GRUPA 3

1. MACOVEI MARIA VIII B
2. MARINESCU ANDREEA RALUCA VIII A
3. MARTINESCU IONUȚ ALEXANDRU VIII A
4. MIRON ADELA NICOLETA VIII B
5. MUNTEANU DIANA MARIA VIII A
6. NICOLAE ION-NICOLAE VIII A
7. NICOLAE MELISA LUCA VIII A
8. PAIZAN GIULIA ANDREEA VIII A
9. PATRICHI MĂDĂLINA VIII C

GRUPA 4

1. ROȘU FLORIN VIII A
2. RUSU BIANCA MIHAELA VIII C
3. SECU ANDREI-COSMIN VIII A
4. SIDĂU ANDREI RĂZVAN VIII C
5. STAN COSMIN ANDREI VIII A
6. ȘCHIAU TEODOR MIHAI VIII A
7. TODIRAȘCU SONIA PARASCHIVA VIII C
8. ȚENEA MIRUNA ANDREEA VIII A
9. VĂCARU REBECA CRISTINA VIII B