• +40241 231 017
 • secretariat@scoala1valu.ro
 • Str. Calea Dobrogei, Nr. 47 Com. Valu lui Traian, Jud. Constanta
 • Programul cabinetului de asistență psihopedagogică
  Rezultatul etapei de selecție a dosarelor pentru ocuparea postului de secretar IS
  1 Iunie Ziua Internațională a Copilului

  Cu ocazia zilei de 1 Iunie, Ziua Internațională a Copilului, Școala Gimnazială nr.1 Valu lui Traian a realizat un flashmob, urmat de Parada Campionilor, cu elevii care, în anul școlar 2023-2024, au obținut rezultate deosebite la olimpiadele și concursurile școlare și extrașcolare. Felicitări copiilor, profesorilor, părinților și Administrației Locale pentru implicarea în asigurarea celor mai […]

  Concurs pentru ocuparea postului de secretar șef I S

  Concurs pentru ocuparea postului de Secretar șef I S Școala Gimnazială Nr.1 Valu lui Traian, județul Constanța Scoala Gimnaziala Nr.1 Valu lui Traian cu sediul în Valu lui Traian, str. Calea Dobrogei nr. 47, judetul Constanța, organizează concurs, pentru ocuparea următorului post contractual, conform H.G. nr. 1336/08.11.2022: 1. Nivelul postului: conducere 2. Denumirea postului: secretar […]

  Admitere clasa a V-a cu program intensiv de studiu al Limbii engleze 2024-2025.

  În atenția elevilor claselor a IV-a și a părinților/reprezentanților legali ai acestora             În anul școlar 2024-2025, se va constitui 1 clasă a V-a cu program intensiv de studiu al Limbii engleze. Înscrierea candidaților va avea loc în perioada 3 – 14 iunie 2024, la secretariatul unității de învățământ, între orele 10.00 – 14.00. Documente […]

  Concursului județean de limba engleză „My Favourite Character”

  Concursul județean de limba engleză „My Favourite Character” Emoții surprinse înaintea concursului județean de limba engleză „My Favourite Character”, organizat de Liceul Teoretic „Mihail Kogalniceanu”, la care au participat 22 de elevi din școală noastră! Ca și anul trecut, copiii au obținut rezultate frumoase. Premiul I-4 elevi; Premiul al II-lea- 4 elevi; Premiul al III-lea- […]

  Archive