Deschidere an școlar 2023-2024

STIMAȚI PĂRINȚI !
           Deschiderea anului școlar 2023-2024 va avea loc luni, 11.09.2023, după cum urmează:

-ora 10.00 – învățământ primar

-ora 12.30 – învățământ gimnazial

Având în vedere că lucrările desfășurate pe porțiunea de drum din fața Școlii Gimnaziale Nr.1, Calea Dobrogei nr.47, vor îngreuna traficul pietonal și auto, Procedura de INTRARE/IEȘIRE elevi în/din școală, adaptată situației actuale, prevede ca circulația să se realizeze pe POARTA MARE DIN SPATE, STR. MURFATLAR.
              Pe strada Murfatlar s-a instituit sens unic, porțiunea cuprinsă între podeț și strada Primăriei, cu direcția spre orașul Murfatlar, tocmai pentru a facilita accesul în siguranță al elevilor.
    Apelăm la înțelegerea dumneavoastră, pentru a preîntâmpina anumite situații neplăcute!
    Vă așteptăm cu drag!
    Director ,