Întâlnire Consiliu Județean Constanța

” Învățat se cheamă un om care e bucuros sa tot învețe” spunea Nicolae Iorga
    Astăzi, elevii Scolii Gimnaziale Nr.1 Valu lui Traian au avut oportunitatea ca, în calitate de invitați ai reprezentanților Consiliului Județean, sa treacă din băncile scolii la biroul președintelui și sa facă schimb de roluri. Astfel, s – a adus în discuție accesul elevilor la transport gratuit, dar și la evenimentele culturale, au primit sfaturi legate de alegerea carierei, au incantat publicul cu un moment artistic și au văzut cum arata o zi din viata cuiva care ia decizii importante pentru cei din jur.
    S- au întors la colegii lor cu o poveste de spus, bucuroși ca li s- a oferit oportunitatea de a simți ca vocea și părerile lor contează și pot schimba lumea.