Proiectul PROMovarea Implicării Tinerilor în Schimbare

Copiii din proiectul PROMIT au avut azi 16.06.2023 a doua activitate. Mesajul lor a fost foarte bine ilustrat de prof. Corina Rădulescu. La „Parada bicicletelor” desfășurată ieri, s-au achiziționat suporturi pentru 10 biciclete, iar în urma activității de azi se vor achiziționa suporturi pentru încă 20 de biciclete. Acestea vor fi amplasate în zone identificate de copii, cu sprijinul Primăriei și al Consiliului local. Mulțumiri din partea copiilor din proiect și a mea pentru toți colegii, copiii și părinții care prin ajutorul lor, contribuie la încurajarea tinerilor în a se implica în comunitatea din care fac parte.
    Copiii din proiect au muncit 2 luni la cursuri( au avut zile cu 3 ore de curs urmate de 7 ore la școală) și au lucrat ca un TOT, fiind un exemplu pentru comunitate.