Proiectul PROMovarea Implicării Tinerilor în Schimbare

20 de elevi ai școlii noastre lucrează la Proiectul PROMovarea Implicării Tinerilor în Schimbare, desfășurat de Active Citizens Fund. Copiii, coordonați de d-na prof. Păuleț Robertina și de d-na Florentina Boariu ( My Creative Steps), în colaborare cu Mare Nostrum, au idendificat ca necesități ale comunității din care fac parte, existența în școala noastră a unei cantine și a unei parcări pentru biciclete. Implementarea propunerii lor ar aduce multiple avantaje, pe termen lung, pentru: sănătate, mediu, economia locală, societate, educație. În prezent elaborează un plan pentru ceea ce doresc să aducă nou în comunitate. Bugetul alocat este de 640 euro.