Ziua Porților Deschise – Facultățile de Biologie și de Medicină Universitatea Ovidius Constanța

În perioada 20 martie- 20 mai 2023, Universitatea Ovidius a organizat Ziua Porților Deschise, ocazie pentru un grup de eleve pasionate de Biologie, să pătrundă în sălile de curs și în laboratoarele Facultății de Biologie și de Medicină. Activitatea a fost organizată de d-na prof. Păuleț Robertina, profesor de Biologie, în cadrul școlii noastre. Elevele au putut vedea baza materială, au vorbit cu studenți și profesori, au văzut cum decurg cursurile și orele de laborator. Cu siguranță le vom revedea peste ani, acolo.