Sună clopoțelul 13 septembrie 2021!

PROGRAMUL ZILEI DE 13 SEPTEMBRIE 2021

9:00-10:00 – FESTIVITATE DE DESCHIDERE A ANULUI ȘCOLAR – CLS. PREGĂTITOARE ȘI CLASA I

10:30-11:30 – ACTIVITĂȚI ÎN ȘCOALĂ CLASELE a II-a, a III-a, a IV-a

12:30-13:00 – FESTIVITATE DE DESCHIDERE A ANULUI ȘCOLAR – CLASELE a V-a

13:00-14: 00 – ACTIVITĂȚI ÎN ȘCOALĂ CLASELE a V-a, a VI-a, a VII-a, a VIII-A.

ÎN ATENȚIA PĂRINȚILOR COPIILOR CARE VOR ÎNCEPE CLASA PREGĂTITOARE DIN SEPTEMBRIE 2021

LA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 VALU LUI TRAIAN

Uniforma școlii noastre  este alcătuită din: cămașă bleu, pantaloni (negri,bleumarin), vestă  – băieți; uniformă pepită – fetele.

NECESARUL DE  RECHIZITE UTILIZAT LA CLASA PREGĂTITOARE

– 2 caiete dictando,  2 caiete matematică,  2 caiete foaie velină,

– numărătoare, bloc desen A4– 1 buc.  pensule plate 2 (groasă/subțire);

– acuarele – 1 set ; recipient stabil pentru apă- 1 buc. ; protecție bancă pictură (mușama)– 1 buc. ;

– șorț pictură – 1 buc.  plastilină  – 1 set + planșetă A4- 1buc. ;

– coli xerox colorate  80 g/mp- 1 set multicolor;  carton – 1 set multicolor;

– hârtie glasată autocolantă – 1 set multicolor,

– pungulițe cu materiale decorative: ochișori, paiete, mărgele etc– câte 1 buc. ;

-echipament sportiv: trening, tricou alb, încălțări sport cu talpă antiderapantă (1 pereche pentru sala de sport +1 pereche pentru terenul de sport)

Alte rechizite:

– penar complet echipat: creioane -2, pixuri cu gel în diverse culori, creioane colorate, carioci, riglă, ascuțitoare cu container, gumă de șters, lipici solid, foarfece, marker tablă.

– ghiozdan mic/mediu care să fie util pentru pachețel, sticlă cu apă, batiste de hârtie, prosopel, penar.

-biblioraft pentru strângerea lucrărilor (portofoliu )

– mapă cu elastic – 1 buc. ;

– set  folii protecție – 1 buc;

TOATE RECHIZITELE VOR FI ETICHETATE:

Exemplu:

Nume și prenume………………..;