Vernisajul expoziției omagiale „120 de ani de la nașterea Principelui Nicolae”

Vernisajul expoziției omagiale „120 de ani de la nașterea Principelui Nicolae”, la bordul fregatei „Mărășești”

Marți 24 octombrie 2023, clasa a VI a A a participat la o frumoasă lecție de istorie prilejuită de sărbătorirea a 120 de ani de la nașterea Principelui Nicolae. Cu această ocazie, la bordul fregatei „Mărășești”- 111 a avut loc vernisajul expoziției omagiale organizat de Muzeul Național Cotroceni.

După vizitarea expoziției, elevilor le-a fost prezenrtată și nava militară în componență și ce activități poate desfășura.

Elevii au fost însoțiți de doamna dr. Mariana Păvăloiu, profesor de istorie militară, diriginte prof.  Datcu Maria, prof .informatică Niculae Nela, prof. matematică Robe Lavinia Paula.